Dvojzávod Vrchlabí

28.5. a 29.5.2022 jsme uspořádali po delší odmlce dva 3D závody. Byla to dřina, ale stálo to za to.

Poslední květnový víkend ožil lukostřeleckými závody Holiday park-Liščí farma ve Vrchlabí, který poskytl skvělé zázemí lukostřelcům z celé České republiky. Pořádajícím klubem byl LK ARNI Valteřice, který po několikaleté pauze obnovil tradici pořádání závodů ve 3D lukostřelbě. V sobotu bylo na programu dne 10. kolo Českého poháru pod hlavičkou České 3D lukostřelby. Závod slavnostně otevřel několikanásobný mistr světa i Evropy v 3D lukostřelbě Tomáš Hanuš z Valteřic a starosta Horní Branné, Luboš Zimmermann. Hojná účast 109 závodníků rozdělených do 15 kategorií vytvořila skvělou atmosféru a kvalitní konkurenční prostředí. Hlavní stavitel trati Ladislav Koráb využil nejen překrásnou jarní scenérii, kterou okolí Liščí farmy nabídlo, ale také zcela nové 3D terče, a vytvořil pro závodníky nádhernou trať čítající 32 terčů. Na trati byly připraveny dvě stanoviště s bohatým občerstvením, o které se postaraly členky pořádajícího klubu. Skupinky zvířat citlivě zasazené do okolní krajiny nadchly nejednoho závodníka. I když si počasí se závodníky trochu zalaškovalo, Krakonoš se nakonec smiloval a nebe se vyjasnilo. Vítězové byli oceněni, medaile rozdány a společenský večer s kytarami a přáteli byl pěknou tečkou za sportovním dnem. Nedělní ráno ožilo příjezdem účastníků na druhý závodní den, který se tentokrát konal pod záštitou Českého lukostřeleckého svazu. Ačkoliv se náš klub stal členem tohoto svazu teprve v tomto roce, ihned se zapojil do pořadatelské činnosti. Rekordní počet 85 startujících střelců rozdělených do 14 kategorií nám potvrdil, že naše snaha o rozšíření 3D lukostřelby v rámci ČLS má smysl. Po kontrole zbraní hlavním rozhodčím, vyrazili závodníci na trať. Stavitel trati se svým týmem si i v neděli připravil pro závodníky opět nápaditý parkur a 24 terčů zasadil do rozmanité krajiny, která nabídla nejen rozkvetlé louky, ale také smíšené vzrostlé lesy a krásné výhledy na Krkonoše. Po vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších, se závodníci rozjeli do svých domovů a my doufáme, že si tento víkend skvěle užili a příští rok se opět v hojném počtu potkáme na našich závodech. Děkujeme za dlouhodobou podporu firmě YATE, obci Horní Branná a majiteli a zaměstnancům Holiday parku-Liščí farma.
Další fotky ze sobotního i nedělního závodu naleznete, s laskavým svolením autora, na těchto odkazech:
https://disk.yandex.ru/d/D3zzkc9S5fBbcA
https://disk.yandex.ru/d/blCshb3KYCt9JQ

Naši podporovatelé a partneři

Lukostřelecký klub Valteřice z.s. V ROCE 2023 REALIZOVAL PROJEKT S NÁZVEM "Podpora lukostřelby dětí a mládeže II." - projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje. Výsledkem projektu je pořízené lukostřelecké vybavení pro děti a mládež v našem klubu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace