MČR 2021

Úspěšné mistrovství České republiky v 3D lukostřelbě se sbírkou všech cenných kovů. Blahopřejeme!

Ve dnech 25.-26.9.2021 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky v 3D lukostřelbě asociace IFAA. Přivezli jsme celou sbírku medailí, od zlaté až po bronzovou, navíc jeden krásný pohár. Výsledky: 1. místo v kategorii Long bow ženy a mistryní republiky za rok 2021se stala Petra Dvořáková, 3. místo obsadila Šárka Hanuláková , Karla Karleová se umístila na 2. pozici v kategorii TR veterán (sloučená kategorie muži/ženy), v žácích získal Ctibor Kosina 3. místo v Českém poháru. BLAHOPŘEJEME!

MČR s mezinárodní účastí tentokrát uspořádal LK 3D Mrlínek společně s 3D parkem Řáholec. Pořadatelé vybrali pro pořádání mistrovství opravdu překrásnou lokalitu Rajnochovice v Hostýnských vrších. Díky velkému počtu závodníků byla celá soutěž rozdělena do dvou závodních parkurů. Zatímco si spodní  nápaditý okruh všichni nadmíru užili, horní okruh byl nesmírně těžký a vyvolával hodně emocí i řadu otázek nad regulérností tratě. Velmi nás také mrzelo, že víc jak polovina závodníků nemohla bydlet v místě pořádání akce, protože se pro šampionát nepodařila získat celá ubytovací kapacita areálu. Velmi se nám naopak líbilo, že byla připravena státní hymna, krojované děti, státní vlajka, jakož i billboard se znakem České 3D lukostřelby, který na některých MČR chybí. Pořadatelé dokázali pro podporu akce získat i místní politiky a podporu soukromých firem a obcí. Samozřejmostí bylo občerstvení na trati, jakož i řada detailů, jako odznáček z MČR, nebo rozdílné score karty (trať se šla na 2 šípy v sobotu a na 1 šíp v neděli).  Nesmírně potěšila také účast kamarádů ze Slovenska , Polska i Maďarska. Víme, že příprava a pořádání jakékoliv akce takového charakteru je nesmírně náročná a děkujeme pořadatelům za odvedenou práci.

Mnozí jsme přijeli do místa konání již v pátek večer. Hotel v místě i ubytovací kapacity v okolí byly během krátkého času zcela zaplněny a my se vydali popovídat si a zahrát na kytary do místní restaurace. Nevídané množství kytar doplnila foukací harmonika a nesměly chybět tradiční bonga. Prostě Morava je Morava a hrálo se a zpívalo až do dlouhých nočních hodin, burčák i skvělé místní pivo Kanec tekly proudem. V sobotu ráno jsme se probudili do slunečného dne a po krátkém rozcvičení se vydali na tratě. Ty vedly převážně vzrostlým lesním porostem, což bylo příjemné. Po závodě jsme odevzdali bodovačky a obdrželi za ně stravenky. Po vydatném obědě nás předseda České 3D lukostřelby Mýša sezval do stanu na valné shromáždění. To proběhlo v klidu, byla odsouhlasena zpráva předsednictva o činnosti, střelba na 2 šípy (s přístupem), možnost organizátorů závodů změnit cenu startovného a omezení kladek a kuší jen na 1 výstřel. Společně s moravskými ale také s mnoha českými kluby jsme měli velkou radost, že návrh prošel. Většina z nás se pak šla projít do krásných lesů obklopujících hotelový areál. Večer se opět hrálo, zpívalo, jedlo a pilo, probíraly se události celého dne a debatovalo se o čem jiném, než o lukostřelbě. Ráno jsme si museli přivstat, neboť se vše dělo o hodinu dříve než v sobotu. Vyrazili jsme na trať, slunce nás přívětivě hřálo a babí léto nás pohladilo po těle i po duši. Vyhodnocení se malinko protáhlo, o to víc jsme si pak užili úspěchu našich medailistů i spřízněného Ládi Korába, který v kategorii LB neměl absolutně konkurenci a stal se mistrem republiky i vítězem Českého poháru.

Již za týden nás čeká závod dle nových pravidel na zámku Žleby a s ním i začátek nové sezóny. Děkujeme všem, kteří jste za klub i za sebe samotné bojovali, děkujeme i předsednictvu, které pomáhá ve svém volném čase vytvořit podmínky pro náš krásný sport. V neposlední řadě děkujeme všem našim kamarádům z ostatních klubů, kteří se umístili v poháru, nebo skončili na bedně. Za rok AHOJ!