Mikuláš na tréninku juniorů

Mikuláš, anděl a Krampus nadělovali ve valteřické sokolovně.

Letos poprvé navštívil naše nejmladší naděje na tréninku 2.12.2021 v sokolovně Mikuláš, anděl a Krampus, který za námi přijel až z Německa. Český čertík asi dostal Covid a tak zlobivci zpytovali svědomí před Krampusem, rohatou figurou, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatím co Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampus zlobivé děti sní a kolem 22. prosince se přemění v normální lidskou bytost a nic si nepamatuje. Hodný Mikuláš a krásný anděl četli v knize hříchů, ale nakonec vše dobře dopadlo a všichni dostali zaslouženou odměnu. Střílení Krampusovi moc nešlo, tak mu to Anděl musel ukázat, jak se to dělá. Ctihodný Mikuláš raději nestřílel v obavě, aby si neustřelil fousy. Za hezké zpestření tréninku děkujeme Pepčovi, Terez a Aničce.

Naši podporovatelé a partneři

Lukostřelecký klub Valteřice z.s. V ROCE 2023 REALIZOVAL PROJEKT S NÁZVEM "Podpora lukostřelby dětí a mládeže II." - projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje. Výsledkem projektu je pořízené lukostřelecké vybavení pro děti a mládež v našem klubu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace