Terčová, Hunter Round, Vrchlabí, 2017

Vzpomínka na Vrchlabí, 8.4.2017.

8. dubna 2017 jsme se po roce setkali na letos již 2. ročníku terčové Hunter Round ve Vrchlabí. "Lovecké kolo" nám nabídlo velmi šťavnatých 112 výstřelů na vzdálenosti od 10,1 až do 64 m. Závodu předcházela poctivá příprava a v pátek stavba trati s mokrými zády, neboť celý pátek pršelo. Rekognoskace terénu proběhla již několik dnů předem. Chlapi, tam kde to bylo jen trochu možné, ulehčovali prostupnost terénem, schůdky vyrobené na cestě do roklinky a zpět byly pro některé z nás více než potřebné atd. Registraci a pokladnu poprvé zabezpečovaly holky samotné, bez Petra a šlo jim to náramně, včetně vyhodnocení. Jarča rozvinula stan s teplým čajem, kávou a sušenkami v lese. Pátek probíhal v pracovní náladě a když už jsme toho měli plné zuby, šlo se na večírek do restaurace. Personál restaurace Liščí Farmy nám připravil výborné minutky, výtečné pivečko, rumíček, kvalitní whiskey atd. a taky utopence a vynikající nakládaný hermelín. Kolem deváté vytáhli Libor s Romanem foukací harmoniky, kytaru a banjo, přidal se k nim Petr, Peťa Madurkay udával rytmus na bubínku a začala halekačka. Moc pěkně zpíval Jarda Vilgoš a instrumental rockových skladem přidal výtečný Ninja. Důstojné bluegrassové rytmy Libora a Romana narušoval Petr songy typu Sladké mámení, Blues pro tebe apod. což někteří nevydrželi a odebrali se připravit na závod (-; Zdravé jádro vydrželo a pělo, a jedlo a pilo, ale moudřeji udělali ti, kteří si před náročným závodem aspoň trochu odpočinuli. Vydařený večírek vystřídala krásná noc na pěkném hotelu a za ranního kuropění jsme se vydali na výtečnou snídani a na rozstřeliště. Přijížděli další a další závodníci, tentokrát i ze SRN a SR a na rozdíl od předchozího dne - vysvitlo sluníčko. Radost byla veliká a přestože se přes den schovávalo za mraky, doprovázelo nás převážnou část závodu.

Trať byla postavena na stejném okruhu jako minulý rok, přesto byla jiná. Liščí Frama poskytuje velmi dobrý terén pro dlouhé vzdálenosti, čehož tvůrci trati maximálně využili. Co se líbilo nejvíc bylo střídání vzdáleností, atraktivita soubojů, kdy spolu střílí 2 střelci současně, vějířová střelba a snad i arrow friendly postavená trať. Mile nás překvapila kázeň střelců i rychlé pochopení pravidel ze strany nováčků. Při registraci obdržel každý 2 stejné bodovačky, neboť výsledky zapisují 2 zapisovači. Alespoň v naší skupině se to ukázalo jako velmi dobré řešení, při drobné nechtěné chybě snadno uděláte opravu, je kontrola, a po závodě máte památku, odevzdáváte jen jednu bodovačku. V lese nás čekala první občerstvovací stanice, druhá pak v budově restaurace, s legendárním liščím zázvorovým čajem. 

Pár postřehů k terčovnicím. Použili jsme bílé, čtyřkomorové terčovnice vlastní výroby a několik typů terčovnic YATE. V závodu bylo také nasazeno několik exemplářů čerstvé novinky z dílny Yate Targets. Jmenovat se budou FTB. Ačkoliv se jedná o poměrně velký formát (95 x 95cm), jsou poměrně lehké a v terénu s nimi díky tomu nebyla velká práce. Mají navíc ze dvou stran oka na zavěšení, takže možnost upevnění v terénu je velká - lanka a gumicuky sebou :-). Někdo měl výhrady k obtížnějšímu vytahování, ale celkově terčovnice uspěly. Zadržely bez problémů i šípy ze silných, kladkových luků. Jako bezkonkurenční se projevily tradičně terčovnice řady Outdoor a bílé vyměnovací špunty. Ve srovnání s Polimixem i s Laminem jdou z nich i dřevěné šípy tahat o poznání lépe.

Závod probíhal v přátelském a fér duchu. Zpestřením byla Jindřiška Vaněčková (Olympijský luk), která vzala své zařazení mezi chlapy do kategorie Kladkový luk bez omezení jako výzvu a nastřílela 453 b. Ale opravdu všichni byli skvělí. Ženy, chlapi, vetráni, junioři u žáci.

Závěrem:

Závod IFAA v terčové Hunter Round ve Vrchlabí na Liščí Farmě letos absolvovalo 83 závodníků. Obdiv si zasluhují všichni účastníci, poděkování pak zvláště organizátoři, kteří stavěli a bourali trať, připravovali občerstvení, starali se o rozlosování, pokladnu, pomáhali s čím se dalo a zajišťovali Security - kluci Matěj a Matyáš od Tučounů a tým zaměstnanců Liščí Farmy, který nám vytvořil výborné zázemí. Taky Jirka Sedláček, který stál u zrodu Hunter Round minulý rok a se stavbou pomohl i letos. Radkovi Šťáskovi děkujeme za výtečné plastové označníky vzdáleností. Poděkování si zaslouží i ti, kteří pomáhali s propagací před závodem či radou atd. a z různých důvodů nemohli přijet už v pátek, nebo vůbec. Premiéry se konečně dočkal také Milan Hladil, který minulý rok pomáhal s přípravou, pravidly a pak se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Letošní ročník v kategorii BBR ovládl a získal zlatou medaili. 

Naprosto zásadní pro zdar letošní terčové ve Vrchlabí byla tradiční podpora YATE Targets. DĚKUJEME! 

Z členů LK Arni Valteřice blahopřejeme Arnimu, vítězi v kategorii LB, a Bertíku Hylmarovi - Hraníčaři, bronzovému v kategorii junior. 

Pokud nám zašlete Vaše foto z akce (lkarni@seznam.cz), budeme rádi. 

Foto: Ilonka Hylmarová, Viktor Siegel, Petr Maralík.

Z názorů k závodu:

- Závod s velkým Z? Pro mě ano. A nejen proto, že byl pečlivě připravený a dobře organizovaný. Nějak mě to sedlo a po dlouhé době jsem se v průběhu závodu duševně moc nefackoval za chyby na metě. S výsledkem nadmíru spokojen, jak jsem pak zjistil, jen 6 bodů za evropským veteránským rekordem fina Raatavaara z roku 2005. Ale abych nechválil jen sám sebe. Arni, Tomáš Hanuš, úžasný výsledek jen 7 bodů za rekordem fina Lehtinena, a to nejen za rekordem evropským ale současně i světovým, který se mu podařil v roce 2013. Ani kladkaři FU to nedělali špatně a Martin Vaněk na evropskou i světovou špičku taky zas tak moc neztrácel. 
Dvakrát jsem se zúčastnil mistrovství Slovenska, které dělají také podle IFAA, a snad se na mě nebudou východní bratři zlobit, ale ve Vrchlabí to snad bylo i lepší. Pravda, hezké to bylo i v Kežmaroku. Myslím si, že takový závod do Čech patří, a možná i více jak jednou za rok. Takže DÍK.
A ještě jedna věc, možná detail. Bodovačky. Naprosto perfektní. Pevný papír, vhodný formát (po přeložení vejdou do kapsy), přehledné, dobře se na ně psalo a HLAVNĚ 2. Tak jak by to na závodech mělo být. Na všech.
- poděkování členům klubu Arni Valteřice za odvahu a schopnost uspořádat nejen skvělý závod, ale zároveň udržet i jeho hodně vysokou úroveň a to nejen v rámci pravidel IFAA, poděkování samozřejmě také všem střelcům, kteří měli odvahu přijet a neodradila je střelecká obtížnost závodu ani předpokládané počasí
- opravdový respekt a obdiv všem střelcům z luků bez mířidel, pro které je střelba na terče delší vzdálenosti hodně těžká a kdo nevěří ať to příště také zkusí
- přání, aby se konal i III. ročník Hunter Round 
pokud by i někdo jiný dostal odvahu stavět závod IFAA tohoto typu nabízím svou pomoc
Fakt pěkný závod:

a) Všeobecně se mi tahle terénní moc líbí, je to zatím nejvíc šípů za závod, co se dá nastřílet. Terenní u WA je 24 terčů x 3 šípy, tady ta IFAA je 28 x 4. To už si prostě fakt zastřílí "do systosti" každý. Navíc mi to přijde oproti "normální" terenní, kterou tady obvykle střílíme, o trochu "napínavější" ve vzdálenostech vzhledem k velikostem terčů. 

b) Pořadatel nás zase vyloženě hýčkal: čajíček, návod k závodu, trpělivé vysvětlení "jak na to", velké rozstřeliště, zajímavě postavená trať, "bufet na rozcestí"...

Dost dobrý to bylo!!
No aby se ti to nelíbilo, když tak koukám na výsledky a ty jsi řádil jak šílenej ! Blahopřeju.
Jestli udržíš tu fazónu tak už tě asi nebudu chtít na závodech potkávat...  

Naši podporovatelé a partneři

Lukostřelecký klub Valteřice z.s. V ROCE 2023 REALIZOVAL PROJEKT S NÁZVEM "Podpora lukostřelby dětí a mládeže II." - projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje. Výsledkem projektu je pořízené lukostřelecké vybavení pro děti a mládež v našem klubu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace