O nás

LK Valteřice působí v rámci asociace České 3D lukostřelby (IFAA) od roku 2012, v rámci Českého lukostřeleckého svazu (WA) od roku 2022, jako samostatný klub existuje již od roku 2008 a je zapsaným spolkem. Společné tréninky jsou obvykle ve čtvrtek a v neděli (více informací naleznete v Aktualitách). Členové klubu používají „tradiční luky“, podle konstrukce členěné na dlouhé luky (long bow) a reflexní luky. V poslední době přibyl také holý luk (bare bow). Ve volném čase se účastní i dětských dnů a dalších společenských akcí, kde stanoviště lukostřelby patří mezi nejnavštěvovanější. Při výběru nováčků je kladen důraz na jejich fyzickou i psychickou dispozici. Požadujeme nejen zvládnutí techniky střelby, ale také schopnost koncentrace a vysokou míru odpovědnosti při tréninku a při závodech.

Jako člen klubu máte právo účastnit se všech akcí klubu, tréninků, nosit klubové logo apod. Získáte také slevy na lukostřelecké potřeby. Společnou dopravou na závody a tréninky se šetří náklady, pomáháme si navzájem s pořizováním výstroje atd.

Naši podporovatelé a partneři

Lukostřelecký klub Valteřice z.s. V ROCE 2023 REALIZOVAL PROJEKT S NÁZVEM "Podpora lukostřelby dětí a mládeže II." - projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje. Výsledkem projektu je pořízené lukostřelecké vybavení pro děti a mládež v našem klubu.